Pavliš Libor (10)         2
  Štefanka Juraj (20)
  Steiner Ondřej (42)

Slavia se porazila sama

To, co čekal jen málokdo, se stalo. Rozjetá Slavia našla přemožitele v karlovarské Becherovce, předposledním týmu extraligy. Konkurence fotbalového přenosu Ligy mistrů přilákala do edenských ochozů jen něco málo přes dva tisíce diváků, a ti sledovali ofenzivní tápání Slávie, urputnou defenzívu Karlových Varů a dvě šťastné branky do domácí svatyně. Ironií osudu je, že vítězná branka byla vlastní a taková, jaká se jen tak nevidí. Snížení přišlo pozdě a Becherovka si po výhře 2:1 odváží první výhru ze soupeřova ledu v sezóně, navíc přeťala čtyřzápasovou vítěznou sérii Slavie.

Úvodní minuty nasvědčovaly, že by utkání mohlo být jasnou záležitostí domácích. Matějovský pálil nebezpečně z úhlu a před brankou ještě clonil Sup, pak spálil krátce po sobě dvě tutovky Rousek. Slavia hrála dvě navazující přesilovky, ale ty místo zaslouženého vedení její aktivitu přibrzdily a Pražané zůstali hodně dlužni týmu s nejlepší přesilovkou v soutěži. Becherovka dokonce v oslabení ujela a nájezd dva na jednoho řešil Němčický střelou do připraveného Hronka. Becherovka zvedla hlavu, ale hra celkově upadla do průměru a šancí bylo jako šafránu. Ve 14. minutě domácím zatrnulo, když Hronek málem zaspal při Bednaříkově nahození. Při Pojkarově vyloučení skončila chytrá Němčického teč o půl metru vedle tyče.

Útočná pasivita se Pražanům vymstila. Hned po nástupu do druhé třetiny chybovali domácí v obraně a Kverka pohotovou střelou našel skulinku mezi Hronkovými betony. Hned po bully byl vyloučen Alinč, ale Slavia se bez problémů ubránila, naopak Branda zahrozil v nájezdu, ale tváří v tvář výbornému Fraňkovi se neprosadil. Domácí tým začal utahovat šrouby. Nadvakrát se neprosadil Ujčík, po něm ještě pálil Branda, ale Franěk ustál i tuto spršku střel. V náporu Slavie fauloval zbytečně Hübl, ale Slavia se bránila opět ofenzivně, dokonce si při nájezdu Antoše s Brandou vynutila faul. Ve 34. minutě se před Fraňkem zjevil Ujčík, ale ani znovuzrozený kanonýr se neprosadil. Hosté se soustředili na defenzívu, v největší šanci se ocitl v přesilovce při Matějovského vyloučení Bednařík, ale ani jeho pohotová dorážka k brance nevedla.

Přesto hosté vedli a snaha domácích po zaslouženém vyrovnání vycházela i nadále naprázdno. Neprosadili se Branda, Rousek ani Alinč, ve 46. minutě nastřelil Filip pouze boční síť. Slavia hrála sérii přesilových her, ale nedařilo se jí. Klobouček napálil odražený kotouč po Hejdově střele pouze do tyče. A přišel trest. Kverka v ojedinělém protiútoku v 53. minutě vypálil na Hronka, který jeho střelu sice pokryl, ale domácího gólmana zavezl i s pukem do branky Branda, jenž se snažil zachytit rozehrávku a v pádu nekontrolovaně zajel až do brány. Ke slovu přišel videorozhodčí, který k nadšení hostujících hráčů i hrstky karlovarských příznivců suverénně nejkurióznější branku sezóny uznal. Bylo to 0:2 a se Slavií to vypadalo hodně špatně. Becherovka zabetonovala obrannou modrou čáru a najednou to nešlo. Sup v odvážném průniku mezi dvěma obránci těsně minul. Snížit dokázala Slavia až přesně čtyři minuty před koncem, kdy Pavlišovo vyloučení potrestal Branda a aspoň trochu si spravil chuť po předchozím vlastním gólu. Jenomže závěrečný nápor včetně krátké power play vyšel naprázdno a Becherovka mohla slavit překvapivou výhru.

Řekli po utkání:
Ondřej Weissmann (Slavia): "Hráli jsme pasivně, málo bruslili a individuální snahy o přechod středního pásma se nemohly setkat s úspěchem. Přesto jsme si dokázali vypracovat řadu šancí, ale chyběl nám větší důraz v koncovce i trocha odvahy, abychom šli do prostoru před branku a tam se o výsledek poprali. Obě branky byly laciné, tak, jak padla ta druhá, to se často nevidí. Nikomu to ale nemůžeme vyčítat."
Radim Rulík (Karlovy Vary): "Chtěli jsme přestát bez úhony první třetinu a spoléhat na brejky, v nichž jsme mohli být ještě odvážnější. Po druhém vstřeleném gólu už jsme v první výhru na ledě soupeře věřili a závěr jsme zvládli. Slavia měla sice o hodně více šancí, my zase trochu štěstí, ale znovu nás podržel brankář Franěk, který v posledních zápasech chytá v reprezentační formě."